(коментар до листа Мінфіну від 04.01.2012 р. № 31-08110-07-10/120)
У коментованому листі фахівці Мінфіну роз’яснили суб’єктам малого підприємництва (а саме юрособам, які складають звітність згідно з П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва») порядок включення дивідендів, отриманих від резидента, до Звіту про фінрезультати (форма 2-мс).
Відповідно до абз. 4 п. 8. р. І П(С)БО 25, суб’єкти малого підприємництва, які мають право на застосування спрощеного бухобліку доходів і витрат визнають їх з урахуванням вимог Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Однак суми, які не визнаються ПКУ витратами або доходами, відносять безпосередньо на фінансовий результат ПІСЛЯ оподаткування.
Незалежно від того, суб’єкт малого підприємництва знаходиться на загальній, або на спрощеній системі оподаткування, у разі якщо він отримує дивіденди від інших платників податків, такі дивіденди не визнаються податковими доходами в розумінні ПКУ (пп. 10 п. 292.11 ПКУ, пп. 136.1.12 ПКУ).
Виходячи з попередніх двох норм, спеціалісти Мінфіну і зробили висновок: мале підприємство, яке звітує за правилами П(С)БО 25, у разі отримання дивідендів від резидента включає їх до фінрезультату ПІСЛЯ оподаткування. Для цього передбачено спеціальний рядок 145 «Витрати (доходи), які зменшують (збільшують) фінансовий результат після оподаткування» Звіту про фінансові результати (форма 2-мс) (п. 2.9. р. ІІІ П(С)БО 25).