Роз’яснюють фахівці Міндоходів
Трансфертне ціноутворення — із вересня 2013 року
Із 1 вересня 2013 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення» від 04.07.2013 р. № 408-VII.
Під трансфертним ціноутворенням мається на увазі система визначення звичайної ціни товарів і результатів робіт (послуг) у передбачених Податковим кодексом контрольованих операціях.
Згідно з нововведеннями, звичайні ціни для податку на прибуток і ПДВ застосовуються до так званих контрольованих операцій, у яких беруть участь:
- пов’язані особи — нерезиденти; пов’язані особи — резиденти, які задекларували збиток із податку на прибуток за попередній звітний рік або станом на початок звітного року застосовують спеціальні режими оподаткування, сплачують податок на прибуток підприємств або ПДВ не за основною ставкою, що не були платниками податку на прибуток підприємств або ПДВ на початок року;
- нерезиденти, які сплачують податок на прибуток (корпоративний податок) за ставкою на 5 і більше процентних пунктів нижче за українську.
Згадані вище операції визнаються контрольованими за умови, що річна сума розрахунків платника з кожним контрагентом становить не менше ніж 50 млн грн (без урахування ПДВ).
Звітним періодом для цілей податкового контролю за трансфертним ціноутворенням є календарний рік. Платники податків, які протягом звітного періоду здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати звіт про контрольовані операції до 1 травня року, наступного за звітним, в електронному вигляді.
Штрафні санкції за порушення норм ст. 39 «Трансфертне ціноутворення» Податкового кодексу, учинені в період із 1 вересня 2013 року по 1 вересня 2014 року, застосовуються в розмірі 1 грн, окрім неподання до податкового органу:
- звіту про контрольовані операції — штраф у розмірі 5% від загальної суми контрольованих операцій;
- обов’язкової документації по контрольованих операціях — штраф у розмірі 100 мінімальних зарплат.
Прес-служба СДПІ з обслуговування
ВП у м. Одесі МГУ Міндоходів