Нині нікого не здивуєш виплатою заробітної плати працівникам на їх особисті банківські платіжні картки. Це зручно як для бухгалтерів підприємств, так і для працівників. Проте під час переходу на таку систему оплати праці в бухгалтерів виникають певні запитання. Тож, розповімо про оформлення виплати зарплати на картрахунки працівників

Передусім звернімо увагу: наразі ми поговоримо про порядок виплати зарплати на власну картку працівника. Такий механізм використовують підприємства та підприємці з невеликою штатною чисельністю працівників, коли немає нагальної необхідності відкривати зарплатний проект. Тобто для виплати зарплати на картку не потрібно додатково укладати договір із банком, випускати спеціальні картки — зарплата працівникові надходитиме на його особисту картку.

Для перерахування працівникові заробітної плати на його особисту банківську платіжну картку бухгалтерії, окрім грошей, слід подати в банк необхідні документи. Звісно, необхідно попередньо отримати від працівників інформацію про номери їх розрахункових рахунків у банках, назви таких банків та їх МФО.

Бухгалтерові насамперед варто зробити платіжне доручення на перерахування коштів із рахунка підприємства на відповідний розподільчий рахунок банку (з якого проводитимуть виплату на карткові рахунки працівників).

Окрім того, пам’ятайте про необхідність сплати податків і зборів (ПДФО, військового збору та ЄСВ) із сум заробітної плати, а отже, і на такі операції слід оформити платіжні доручення. Адже банки приймають документи для перерахування заробітної плати лише за умови подання платіжних доручень про перерахування нарахованих/утриманих податків і зборів із заробітної плати або ж надання документів, що засвідчують попереднє перерахування таких податків (наприклад, коли заробітну плату несвоєчасно виплачують) (див. п. 3.9 і п. 3.10 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління НБУ від 21.01.2004 р. № 22, пп. 168.1.2 ПКУ).

Відповідно до п. 2 Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, затвердженого наказом Міндоходів України від 09.09.2013 р. № 453 (даліПорядок № 453), банки приймають від підприємств платіжні доручення на перерахування коштів для виплати зарплати лише за умови одночасного подання платіжних доручень про перерахування коштів для сплати сум ЄСВ.

Суми перерахування ЄСВ у платіжних дорученнях повинні становити не менш як 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати. У разі якщо сума ЄСВ менша, ніж 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, банки мають отримати від підприємств іще й оригінал довідки-розрахунку (додаток 1 до Порядку № 453), погоджений із податківцями.