Іноді офіційне трактування тих чи інших чітких та зрозумілих норм законодавчих актів викликає подив. Це стосується й норми ч. 4 ст. 4 Закону № 2464, за якою фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, і члени сімей цих осіб, що беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком та отримують відповідно до закону пенсію. На конкретній ситуації, що виникла в читача-чорнобильця, розглянемо, якої ж думки дотримується Пенсійний фонд, та як її оскаржувати
Ситуація
Фізособі-підприємцю — платнику єдиного податку (далі — ЄП) призначено пенсію за віком у 55 років, як особі, що працювала на територіях радіоактивного забруднення. На сьогодні чоловіку 58 років. Пенсію він отримує вчасно.
У серпні 2011 р. на виконання норми ч. 4 ст. 4 Закону № 2464 та за рекомендацією районного відділення ПФУ підприємець подав до нього копію пенсійного посвідчення, у якому зазначено: вид пенсії — за віком, на термін — довічно. Тому за період серпень 2011 р.–грудень 2012 р. ЄСВ він не сплачував.
У квітні 2013 р. від ПФУ підприємцю за місцем проживання надійшов лист із повідомленням про вручення та роз’ясненнями щодо необхідності сплати ЄСВ та два повідомлення-розрахунки, за якими донараховано:
1) 1698,23 грн — ЄСВ за період серпень–грудень 2011 р.;
2) 4572,42 грн — ЄСВ за період січень–грудень 2012 р.