Юрособа-єдинник вирішив продати безоплатно отриманий вимірювальний прилад. Як визначити дохід від його продажу?
ВІДПОВІДЬ: Дохід від продажу безоплатно отриманого основного засобу розраховують згідно зі спеціальними правилами визначення доходу від продажу основних засобів для єдинника згідно з п. 292.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Розглянемо далі, чому це так.
Для визначення доходу від продажу основного засобу юрособі-єдиннику необхідно порівняти суму коштів, отриману від продажу, і йогозалишкову балансову вартість, що склалася на день продажу. Так воліє вчинити спеціальний п. 292.2 ПКУ.
Нагадаємо!
Балансова вартість основних засобів — сума залишкової вартості таких засобів, яку розраховують як різницю між первісною вартістю з урахуванням переоцінки й сумою накопиченої амортизації.
(пп. 14.1.9 ПКУ)
З огляду на те що в ПКУ не прописано вимог до визначення первісної вартості основних засобів єдинниками, крім того, жодного слова й про нарахування амортизації таких засобів — для установлення балансової (залишкової) вартості слід звертатися до бухгалтерського обліку (пп. 296.1.3 ПКУ). Детальніше про це — у матеріалі «Продаж основних засобів підприємством на єдиному податку» № 14(23) газети «Інтерактивна бухгалтерія».