Оскільки допомога по вагітності та пологах надається за рахунок Фонду з тимчасової втрати працездатності, то головне завдання бухгалтера — п равильно відобразити її в бухгалтерському та податковому обліку підприємства. Як правильно це зробити, а також чи потрібно взагалі її оподатковувати, — дізнайтеся зі статті
Податковий облік декретних
Податковий облік допомоги по вагітності та пологах (далі — декретні) є досить простим, адже згідно з нормами чинного законодавства вона звільнена від оподаткування. Проте розглянемо підстави для такого звільнення докладніше.
Податок на прибуток
Ні в податкових витратах, ні в податкових доходах декретні не відображатимуться, адже для підприємства вони є транзитними засобами, оскільки фактично їх виплачує Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — ФСС із ТВП). Підтвердженням тому є думка податківців, що висвітлена в підкатегорії 110.06.06 ЄБПЗ1.
Податок на доходи фізичних осіб
Сума декретних (допомога по вагітності та пологах) не включається в загальний місячний або річний оподатковуваний дохід платника податків, а отже, податок на доходи фізичних осіб із неї не утримується. Підтверджує цю думку й Комітет Верховної ради України з питань податкової та митної політики в листі від 23.02.2011 р. № 04-27/108.