Який порядок обкладення ПДФО суми допомоги, яка виплачується фізособі-підприємцю на загальній системі оподаткування з Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності такої фізособи?
Передусім згадаємо, що об’єктом оподаткування доходів фізособи — підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка в грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю (п. 177.2 ПКУ).
Особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у т.ч. ті, які займаються підприємницькою діяльністю), також підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (щоправда, добровільно1). Тож вони мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-III (далі — Закон № 2240) за умови сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (п. 3 ст. 6 Закону № 2240).