Запитання

Підприємству, на яке нещодавно перевели працівницю з іншого підприємства, перерахували компенсацію за невикористану щорічну відпустку. Тепер працівниця воліє взяти щорічну відпустку. Ми їй відпускні не нараховували, проте виплатили частину компенсації за невикористану відпустку, отриману від попереднього роботодавця.

Чи правильно ми зробили? Як відобразити період відпустки у звітності з ЄСВ, адже із суми компенсації єдиний внесок утримав попередній роботодавець?

Відповідь

Законодавство не передбачає виплати переведеному працівникові компенсації за невикористану відпустку замість відпускних за період щорічної відпустки.

Тож, передусім з’ясуймо, які гарантії встановлені законодавством для працівників, що переводять на інше підприємство на підставі п. 5 ст. 36 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП).

Порядок надання відпустки на новому місці роботи після переведення

Звільнення працівника на підставі п. 5 ст. 36 КЗпП надає працівникові право:

— не одержувати грошової компенсації за не використані ним дні щорічних відпусток, а перерахувати її новому роботодавцеві (ч. 3 ст. 83 КЗпП);

— зарахувати на новому місці роботи до стажу, що надає право на щорічні основну та додаткові відпустки, час, за який працівник не використав цих відпусток на попередньому місці роботи, якщо він не одержав за них компенсацію (ч. 2 ст. 81 КЗпП);

— узяти на новому місці роботи щорічну відпустку повної тривалості до настання 6-місячного строку безперервної роботи після переведення, якщо він не використав її (повністю або частково) за попереднім місцем роботи й не одержав за неї грошової компенсації (ч. 1 ст.81 КЗпП).

Водночас на новому місці роботи щорічну відпустку переведеному працівнику надають за загальними правилами, установленими КЗпП, Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) та Порядком обчислення середньої зарплати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100 (далі — Порядок № 100).