Чи сплачувати військовий збір із лікарняних

У липні та серпні 2014 року нараховано лікарняні, які ще не виплачено, оскільки кошти ще не надійшли від Фонду соцстраху. Чи потрібно утримувати військовий збір із сум таких лікарняних?

ВІДПОВІДЬ: Військовий збір запроваджено з 03 серпня 2014 року1. Об’єктом оподаткування для роботодавців у зв’язку з трудовими відносинами визначено, зокрема:

  • доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, що відповідає визначенню заробітної плати згідно з пп. 14.1.48 ПКУ та ст. 2 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР;
  • інші виплати й винагороди. Тобто до цієї категорії може потрапити решта виплат працівникам (окрім зарплатних), що нараховується у зв’язку з трудовими відносинами. Проводячи аналогію з ПДФО, до їх числа мали б потрапити всі інші виплати працівникам, які включаються до загального оподатковуваного доходу згідно з п. 164.2 ПКУ.

До останньої категорії можна віднести й лікарняні. Адже їх нараховує та виплачує роботодавець саме своїм працівникам (як застрахованим особам). До речі, на гарячій лінії Міндоходів стверджують, що під оподаткування військовим збором потрапляють лише виплати, які належать до фонду оплати праці.

Оплата днів непрацездатності надається у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного зі страхових випадків, тобто по суті є страховою виплатою (ч. 1 ст. 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності й витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-III).

Між іншим, з метою визначення об’єкта обкладення ПДФО доволі часто використовується саме Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5, далі ― Інструкція № 5. На цьому, зокрема, наголошує Міндоходів у листі від 06.08.2013 р. № 9531/5/99-99-17-03-03-16.

А оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності й допомога по тимчасовій непрацездатності не належать до фонду зарплати (п.п. 3.2–3.3 Інструкції № 5).

Звернувшись на гарячу лінію Державної фіскальної служби з питанням — чи необхідно утримувати військовий збір із лікарняних — ми отримали ствердну відповідь. Але як аргумент вони наводять те, що лікарняні з метою оподаткування військовим збором прирівнюються до зарплати (тобто по аналогії з ПДФО).

Слід зазначити, що ДПАУ в листі від 18.03.2011 р. № 5453/6/17-0715, керуючись абз. 3 пп. 169.4.1 ПКУ, ще раніше наголошувала, що виплати по листках непрацездатності з метою обкладення ПДФО прирівнюється до зарплати. Проте ст. 169 ПКУ не поширюється на військовий збір, а стосовно його нарахування й сплати відсилають лише до ст. 168 ПКУ, та й об’єкт оподаткування військовим збором значно вужчий, ніж для ПДФО. Однак, як бачимо, Державну фіскальну службу це не бентежить.

Тому, незважаючи на те що оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності й допомога по тимчасовій непрацездатності не входять до складу зарплати, виходить, що військовий збір з лікарняних потрібно утримувати.

Ураховуючи, що військовий збір запроваджено з 03.08.2014 р., виникає ще одне запитання: з якої дати потрібно утримувати військовий збір та чи необхідно його доутримувати з лікарняних, нарахованих у липні, якщо вони виплачуються в серпні?

У підкатегорії 132.02 «ЗІР» міститься відповідь на це запитання: з виплат, нарахованих до 03.08.2014 р., які виплачуються після цієї дати, військовий збір не утримується. Тобто визначальна дата — 03.08.2014 р.: з усіх виплат (що входять до складу об’єкта оподаткування) і нарахованих починаючи із 03.08.2014 р. слід утримувати військовий збір. Розглянемо декілька ситуацій.

Ситуація 1

У липні 2014 року працівнику було нараховано допомогу з тимчасової непрацездатності по догляду за хворою дитиною в сумі 1200 грн і надано відповідну заяву-розрахунок до Фонду соцстраху. Проте фінансування ще не надійшло.

Оскільки лікарняні нарахували в липні 2014 року (коли військового збору ще не було), то під час їх виплати в серпні військовий збір перераховувати до бюджету не потрібно.

Ситуація 2

Допомогу з тимчасової непрацездатності по догляду за хворою дитиною було нараховано 4 серпня 2014 року в сумі 900 грн і надано відповідну заяву-розрахунок Фонду соцстраху. Лікарняний відкрито 21 липня, а закрито 25 липня.

Беручи до уваги те, що нарахування допомоги з непрацездатності відбувалося після 03.08.2014 р., з цієї суми слід утримати військовий збір за ставкою 1,5% і перерахувати до бюджету під час виплати лікарняних.

Зверніть увагу!

Дата відкриття й закриття лікарняного, а також прийняття рішення комісією із соціального страхування про його оплату не має значення. Важливо, коли саме проведено нарахування оплати за дні лікарняного.

Наостанок зазначимо: банки вимагають у призначенні платежу в документах про сплату військового збору чітко вказувати період, за який здійснюється виплата оподатковуваних військовим збором доходів. Також для доходів, із яких військовий збір не утримується, у полі призначення платежу слід прописати: «дохід не підлягає оподаткуванню військовим збором».

З особливостями та прикладом заповнення платіжки на перерахування військового збору до бюджету можна ознайомитися в матеріалі «Заповнюємо платіжку на сплату військового збору».

Світлана ЛІСТРОВА,

шеф-редактор
газети «Інтерактивна бухгалтерія»

1 Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 р. № 1621-VII набрав чинності 03.08.2014 р.