Заповнюємо платіжку на сплату військового збору

Заповнювати платіжні доручення на сплату податків і зборів до бюджету — звична справа для бухгалтера. Однак із появою нового виду обов’язкового бюджетного платежу — військового збору — варто зупинитися на тому, як заповнити платіжне доручення, зокрема, поле «Призначення платежу» на перерахування військового збору?

Які бюджетні рахунки використовувати

Військовий збір — новий вид надходжень до його загального фонду Держбюджету. Тож для нього згідно з наказом Мінфіну від 05.08.2014 р. № 800 відкрито код класифікації доходів бюджету — 11011000 «Військовий збір».

Що зазначати в полі «Отримувач» платіжного доручення на сплату військового збору?

У цьому полі під час сплати платежів до бюджету зазначають: найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів (указується відповідний орган Казначейства), найменування території та код бюджетної класифікації. Такі вимоги містять Указівки щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, наведені в додатку 8 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою НБУ від 21.01.2004 р. № 22 (далі — Інструкція № 22).

Тобто в полі «Отримувач» має бути вказано, наприклад: «УДКСУ в Голосіївському районі ГУ ДКСУ в м. Києві; 11011000». Проте на практиці зачасту код бюджетної класифікації не вказують. Але, якщо навіть код бюджетної класифікації не вписати в цьому полі, платіж усе одно має надійти на той бюджетний рахунок, який буде вказано в платіжному дорученню. На тому, що символ звітності, котрий відповідає коду класифікації доходів бюджету, кодується програмним забезпеченням у самому номері бюджетного рахунка, наголошувалося в матеріалі «Чи надійде податок до бюджету, якщо в платіжці не вказано коду бюджетної класифікації». Тож головне — правильно вказати бюджетний рахунок для зарахування військового збору.

Які реквізити рахунків брати для перерахування військового збору?

Для зарахування військового збору використовуються спеціально відкриті для цього збору бюджетні рахунки. Вони запрацювали з 07.08.2014 р. після відкриття їх Казначейством і доведення реквізитів цих рахунків до органів фіскальної служби та платників податків. Реквізити бюджетних рахунків для сплати військового збору за кожним регіоном наведено тут.

Як заповнити поле «Призначення платежу» для сплати військового збору

Це поле платіжного доручення в разі сплати податків і зборів до бюджету заповнюють згідно з вимогами Порядку документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково чи надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міндоходів від 22.10.2013 р. № 609 (даліПорядок заповнення документів).

Воно матиме такий вигляд (див. таблицю).

Таблиця

Поле «Призначення платежу» платіжки на сплату військового збору

Інформація для заповнення поля «Призначення платежу»

1

2

3

4

5

6

7

службовий код

код виду сплати згідно з додатком до Порядку заповнення документів

код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату

друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу. При цьому формат такої інформації не регламентується, а лише обмежується довжиною цього поля відповідно до системи електронних платежів НБУ. Також між словами не допускається використання службового знака «;»

не заповнюється

*

;101

;32562021

;військовий збір із з/п за першу половину серпня 2014 р. 1,5%-295,45

;

;

;

Зверніть увагу!

Державна фіскальна служба в підкатегорії 132.02 «ЗІР» указує, що доходи, нараховані до 03.08.2014 р., але виплачені після 03.08.2014 р., не підлягають оподаткуванню військовим збором.

Тобто, банки не вправі вимагати платіжне доручення на перерахування військового збору під час виплати зарплатних виплат, які нараховані до 03.08.2014 р., а виплачуються після цієї дати.

Чи потрібно в полі «Призначення платежу» указувати період або дати, коли нараховано виплати?

Відповідно до п. 3.10 Інструкції № 22, якщо податковий агент перераховує на рахунки працівників підприємства, що відкриті в банках, дохід, з якого згідно з ПКУ не утримується ПДФО, то в реквізиті «Призначення платежу» розрахункового документа має бути зазначено, що дохід не підлягає оподаткуванню. Зважаючи на те що порядок перерахування до бюджету військового збору здійснюють за тими ж правилами, що й ПДФО, то у платіжному доручені на перерахування виплат працівникам (зарплати, відпускних, лікарняних) за липень 2014 року необхідно вказувати, що дохід не підлягає оподаткуванню військовим збором. Або ж, як варіант, уточнювати, що виплата нарахована за період до 03.08.2014 р.

До уваги приклад тексту роз’яснювальної інформації, що може зазначатися в призначені платежу під час сплати військового збору:

  • «;заробітна плата за липень 2014 р. дохід не підлягає оподаткуванню військовим збором»

або

  • «;лікарняні за липень 2014 р., нараховані до 03.08.2014 р.».

Який із варіантів краще обрати, необхідно попередньо проконсультуватися із банком, де обслуговується підприємство. Сподіваємося, банки вже довели до своїх відділень роз’яснювальну інформацію щодо сплати клієнтами військового збору.

Приклад заповнення платіжного доручення на сплату військового збору наведено тут.

Микола КИРИЛЬЧУК,

бухгалтер-експерт
газети «Інтерактивна бухгалтерія»