Чи буде податковим агентом професійний торговець ЦП

Чи виконує функцію податкового агента професійний торговець цінними паперами у разі надання послуг виключно з укладання договорів купівлі-продажу цінних паперів, коли розрахунки між фізособами провадяться самостійно?

Відповідь: При здійсненні фізичними особами операцій з торгівлі цінними паперами, які відповідно до вимог законодавства провадяться за участю торговця цінними паперами, податковим агентом є такий професійний торговець (крім операцій з цінними паперами, визначеними у пп.165.1.52 Податкового кодексу України, далі ПКУ), зокрема, при укладанні договору купівлі-продажу (міни) цінних паперів, за яким торговець виступає однією із сторін.

При цьому такий торговець повинен виконати всі функції податкового агента, встановлені ПКУ та Методикою визначення інвестиційного прибутку професійним торговцем цінними паперами при виконанні функцій податкового агента, затвердженою рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 22.11.2011 р. № 1689, що розроблена відповідно до пп.170.2.9 ПКУ.

Водночас запровадження обов’язку податкового агента для професійного торговця цінними паперами, включаючи банк, не звільняє фізичну особу – платника податку від обов’язку декларування результатів усіх операцій з купівлі та продажу інвестиційних активів, здійснених протягом звітного (податкового) року як на території України, так і за її межами, за винятком випадків, зазначених в пп.170.2.8 ПКУ.

ДПІ у Дарницькому районі м. Києва ДПС