Як відкоригувати ПЗ і ПК, якщо юрособа виписала податкову накладну під час перереєстрації
Платник ПДВ до внесення змін у свідоцтво про реєстрацію виписав податкову накладну на відвантажений товар. Як здійснюється коригування податкових зобов’язань і податкового кредиту після перереєстрації платника ПДВ, якщо податкова накладна була виписана ним до такої перереєстрації?
Перереєстрація платника ПДВ і заміна свідоцтва про реєстрацію ПДВ (далі — Свідоцтво) відбувається в разі виникнення змін у даних платника ПДВ, які стосуються коду ЄДРПОУ: податкового номера, який надається податковими органами, та/або найменування (прізвища, імені, по батькові), та/або місцезнаходження (місця проживання) платника ПДВ.
Податковий орган видає платнику ПДВ нове Свідоцтво (за новим номером) замість старого в такому ж порядку, як і під час реєстрації. Водночас дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою початку дії нового Свідоцтва та датою анулювання старого Свідоцтва є останній день строку в 5 робочих днів від дня отримання органом ДПС додаткової реєстраційної заяви з позначкою «Перереєстрація».
Відповідно до п. 1 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 р. № 1379 (далі — Порядок № 1379), податкову накладну заповнює особа, яка зареєстрована як платник податку в податковому органі та якій присвоєно індивідуальний податковий номер платника ПДВ. У разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань відповідно до ст. 192 Податкового кодексу України постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (п. 18 Порядку № 1379).
На титульному аркуші розрахунку коригування зазначається, до якої податкової накладної та за яким договором уносяться зміни (п. 21 Порядку № 1379). Оскільки під час перереєстрації платника ПДВ дата реєстрації платником ПДВ і його індивідуальний податковий номер не змінюються, такий постачальник у разі будь-якої зміни суми компенсації вартості товарів (послуг), перегляду цін, перерахунку у випадках повернення товарів або суми попередньої оплати товарів/послуг має право виписувати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної з урахуванням реквізитів нового Свідоцтва. На підставі такого розрахунку коригування постачальник здійснює коригування сум податкових зобов’язань, а покупець — суми податкового кредиту.
ДПІ в Дарницькому районі м. Києва ДПС