Що потрібно знати тим, хто здає власне нерухоме майно в оренду

Відповідно до пп.170.1 Податкового кодексу України (даліПКУ) під час нарахування доходу фізичній особі від надання нею в оренду об’єктів нерухомості необхідно враховувати розмір орендної плати, зазначений в договорі оренди, який має бути не меншим, ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди.

Мінімальна сума орендного платежу визначається за Методикою визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб, затверджено постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1253, виходячи з мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості з урахуванням місця її розташування, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органом самоврядування села, селища, місця, на території яких вона розташована.

Згідно з рішенням Донецької міської ради від 23.11.2012 р. № 24/19 затверджено Порядок розрахунку мінімальної вартості місячної оренди 1-го квадратного метру загальної площі нерухомого майна на території м. Донецька та мінімальна вартість місячної оренди квадратного метру загальної площі нерухомого майна на території м. Донецька на 2013 рік.

Так, при здачі в оренду нерухомого майна фізичних осіб для виробничої діяльності мінімальна вартість місячної оренди квадратного метру загальної площі на 2013 рік у Ворошиловському, Київському, Калінінському районах м. Донецька складає 18,20 грн, у Ленінському, Куйбишевському, Кіровському, Будьонівському районах – 13,65 грн, у Петровському і Пролетарському районах — 9,10 грн.

Від надання в оренду нерухомого майна фізичних осіб для некомерційної діяльності, зокрема проживання фізичних осіб, мінімальна вартість місячної оренди квадратного метру у Ворошиловському, Київському, Калінінському районах обійдеться в 9,10 грн, у Ленінському, Куйбишевському, Кіровському, Будьонівському районах – 6,83 грн, у Петровському і Пролетарському районах – 4,55 грн.

У разі здавання в оренду нерухомості для іншої комерційної діяльності мінімальна вартість місячної оренди одного квадратного метру у Ворошиловському, Київському, Калінінському районах складає 27,30 грн, у Ленінському, Куйбишевському, Кіровському, Будьонівському районах – 20,48 грн, у Петровському та Пролетарському районах – 13,65 грн.

Отже, саме вказані показники мають бути враховані при розрахунку податку на доходи фізичних осіб у разі надання фізичною особою власного нерухомого майна в оренду. При цьому, ставка податку при нарахованому доході у розмірі 11 470 грн складає 15%, вище 11 470 грн – 17%.

Відділ взаємодії зі ЗМІ та громадськістю
ДПІ у Ворошиловському районі
м. Донецька Донецької області ДПС