Порядок сплати податку на нерухомість за наявності у власності двох квартир

Фізична особа має у власності дві квартири, розташовані в різних районах м. Донецька. Який у цьому випадку порядок сплати податку на нерухоме майно?

Відповідь: Податок на нерухоме майно належить до місцевих податків відповідно до пп.10.1.1 Податкового кодексу України (даліПКУ). Податок сплачується за місцем розташування об'єкта оподаткування і зараховується до бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України (даліБКУ) (пп.265.9 ПКУ). Відповідно до ч. 2 ст. 5 БКУ місцевими бюджетами є: бюджет АР Крим, обласні, районні бюджети та бюджети місцевого самоврядування.

До 01 липня звітного 2013 року орган ДПС надсилає фізичним особам податкові повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, платіжні реквізити по сплаті податку за місцем знаходження об'єкта житлової нерухомості. Суму податку на нерухомість, зазначену в повідомленні, необхідно сплатити протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (пп.265.10.1 ПКУ), тобто сплачувати податок потрібно буде вже в 2013 році, так як звітний рік почався 01.01.2013 р.

Для квартир, житлова площа яких становить 240 і менше квадратних метрів, і житлових будинків площею не більше 500 квадратних метрів ставка податку не перевищує 1 % від розміру мінімальної заробітної плати станом на 1 січня звітного року (на 01.01 2013 — 1147 грн). У разі перевищення зазначених показників, ставка податку — 2,7 % від розміру зазначеної мінімальної заробітної плати.

Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Донецька