Порядок і підтверджувальні документи для отримання податкової знижки на навчання

Як отримати податкову знижку на навчання, і які підтверджувальні документи для цього необхідно надати?

Відповідь: Триває кампанія декларування громадянами свого майнового стану і доходів, отриманих протягом 2012 року.

Податковим кодексом України (даліПКУ) передбачено можливість подачі декларації про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки, зокрема повернення частини коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не отримує заробітної плати.

Згідно зі ст. 166 ПКУ до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов'язково має бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Тобто, фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою, має надати до органу Державної податкової служби разом з декларацією про майновий стан і доходи такі документи:

1. Довідку про отримані у звітному році доходи;

2. Копію договору (контракту) з навчальним закладом;

3. Копії платіжних документів, що підтверджують сплату за навчання;

4. У разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім'ї першого ступеня споріднення – документи, що підтверджують ступінь споріднення (копії паспорта, ідентифікаційного коду, свідоцтва про народження дитини тощо). При цьому, якщо член сім'ї першого ступеня споріднення після реєстрації шлюбу змінює прізвище і в квитанції зазначено нове прізвище, то потрібно надати ще й копію свідоцтва про шлюб.

Податкова знижка може застосовуватися виключно до доходу, отриманого платником податку-резидентом протягом звітного 2012 податкового року у вигляді заробітної плати і нараховується лише в межах її розміру.

З метою отримання податкової знижки декларація подається до 31.12.2013 р. У разі якщо платник податків до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Сектор взаємодії з ЗМІ та громадськістю в ДПІ
Бабушкінського району м. Дніпропетровська