Здійснення адвокатської діяльності не дозволяє фізособі-підприємцю бути платником єдиного податку у межах такої адвокатської діяльності

Незалежна професійна діяльність — це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності. Також це діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою – підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб (пп. 14.1.226 Податкового кодексу України, даліПКУ).

Адвокатська діяльність — це незалежна професійна діяльність адвоката із захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.

Фізичні особи, які бажають провадити незалежну професійну діяльність, зокрема адвокатську, зобов’язані стати на облік в органах ДПС за місцем постійного проживання як самозайняті особи. Такі особи подають відповідну заяву до органу ДПС. Після чого мають отримати довідку про взяття на облік.

Пунктом 291.3 ПКУ визначено, що обрати спрощену систему оподаткування може юридична особа чи фізична особа – підприємець.

Виходячи з викладеного, фізична особа, яка здійснює незалежну адвокатську діяльність, не може бути підприємцем у межах такої адвокатської діяльності та обрати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. Порядок оподаткування доходів фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, визначає ст. 178 ПКУ, а застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також сплати єдиного податку регулює глава 1 р. ХІV ПКУ.

ДПІ у Солом’янському районі м. Києва ДПС