Протягом якого терміну платник ПДВ має можливість на проведення коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту?

Відповідно до п. 192.1 Податкового кодексу України (даліПКУ) визначено: якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або під час повернення постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань й податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.

Беручи до уваги те, що відповідно до п. 102.5 ПКУ заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених цим Кодексом, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати чи отримання права на таке відшкодування, то в разі якщо зміна суми компенсації вартості товарів/послуг чи повернення товарів відбувається після сплину 1095 днів із періоду, у якому були визначені податкові зобов’язання з ПДВ, платник — продавець таких товарів/послуг не може відкоригувати податкові зобов’язання з ПДВ, визначені 1095 і більше днів тому.