Реєструємо автомобіль вперше

До проведення першої реєстрації транспортних засобів на фізичні та юридичні особи в Україні лягає обов'язок сплати збору за першу реєстрацію транспортного засобу. Разом із тим збір варто сплачувати за місцем реєстрації транспортного засобу за ставками, які діють на день сплати.

Об'єктом оподаткування, відповідно до п. 232.1 ПКУ, є транспортний засіб, який увезений на митну територію України для подальшого використання, або створений в Україні. Це можуть бути: колісні транспортні засоби (крім транспортних засобів швидкої допомоги, причепів, мопедів, велосипедів тощо), судна, літаки та вертольоти.

Так, наприклад, якщо новий або вживаний автомобіль увезений в Україну з-за кордону й цей транспортний засіб ще не реєстровано в Україні, то особа, яка його придбала, буде реєструвати його вперше і, отже, сплачувати збір. Першу реєстрацію проводить й особа, яка придбала новий автомобіль вітчизняного виробництва.

Відповідно до пп. 233.1.1 ПКУ, база оподаткування для транспортного збору за першу реєстрацію транспортного засобу визначається від виду транспортного засобу: для мотоциклів, легкових і вантажних автомобілів, автобусів, тракторів, — виходячи з об'єму циліндрів двигуна в кубічних сантиметрах; для легкових автомобілів, оснащених електродвигунами, — виходячи з потужності двигуна в кіловатах.

Згідно з п. 239.2 ПКУ, юридичні особи в десятиденний строк після першої реєстрації в Україні транспортних засобів подають відповідному органу ДПС за місцезнаходженням і місцем реєстрації транспортного засобу розрахунок суми збору за такі транспортні засоби за встановленою формою. До розрахунку обов'язково необхідно додати копії реєстраційних документів, завірені відповідним державним органом України, який проводив реєстрацію транспортного засобу.

Збір за першу реєстрацію транспортного засобу належить до загальнодержавних зборів.

Спеціалізована податкова інспекція
по роботі з великими платниками
податків у м.Одесі