(«Частина 1. Як повернути квиток на поїзд» читайте в газеті «Інтерактивна бухгалтерія» № 11 (20) за 2013 рік, «Частина 2. Повернення авіаквитків: як і куди повертаємо та яку суму отримуємо назад» — у газеті «Інтерактивна бухгалтерія» № 18 (27) за 2013 рік)
Автобусні перевезення досі залишаються популярними. На деякі рейси квитки необхідно купувати заздалегідь, на інші — безпосередньо перед виїздом. Продовжуючи тему повернення квитків, зупинимося на автобусних квитках і закцентуємо увагу на тому, як їх повернути та скільки коштів можна отримати назад
Для початку зазначимо, що пасажир може повернути квиток на автобуси міжміського та міжнародного сполучень. Сума коштів, які йому повернуть, залежить саме від того, скільки часу залишилося до відправлення автобуса чи минуло після його відправлення.
Як повернути автобусний квиток
Квиток на автобус слід повернути в касу автостанції (п. 136 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою КМУ від 18.02.1997 р. № 176, далі — Правила № 176). У разі повернення квитка в касу необхідно пред’явити документ, що посвідчує особу (п. 22 Порядку оформлення пасажирських перевезень на транспорті, затвердженого наказом Мінтрансу від 23.04.2009 р. № 450).