(коментар до листа ДПСУ від 18.03.2013 р. № 4198/6/18-3115)
Для початку нагадаємо, що взяттю на облік або реєстрації в органах державної податкової служби підлягають усі платники податків (п. 1.3 Порядку № 1588)
Підставою для взяття на облік відокремленого підрозділу іноземної компанії, організації, у тому числі постійного представництва нерезидента, є належна акредитація (реєстрація, легалізація) такого підрозділу на території України згідно із законом (п. 64.5 ПКУ).
Податківці підкреслили, що для взяття на облік постійні представництва нерезидентів і представництва іноземних юридичних осіб зобов’язані звернутися протягом 10 календарних днів із дня їх державної реєстрації (акредитації, легалізації) у встановленому порядку до органів державної податкової служби за своїм місцезнаходженням.
Важливо!
Реєстрацію представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності (окрім банківських установ) здійснює Мінекономрозвиткупротягом шістдесяти робочих днів із дня подання іноземним суб’єктом господарської діяльності документів на реєстрацію (ст. 5 Закону про ЗЕД).