Наше підприємство ще в листопаді 2012 року подало першу заяву на реєстрацію як суб’єкт ІТ. За обіцянками вже незабаром нас буде внесено до реєстру суб’єктів індустрії програмної продукції. Підкажіть, чи впливатиме яким-небудь чином такий статус на сплату авансових внесків із податку на прибуток?
ВІДПОВІДЬ: Ні, статус суб’єкта індустрії програмної продукції жодним чином не впливає на сплату авансових внесків із податку на прибуток. І ось чому.
Не секрет, що з 01.01.2013 р. запрацювали зміни до п. 57.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) щодо порядку сплати податку на прибуток підприємствами, зокрема авансових внесків із цього податку.
Спецправила оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції, у тому числі пільгова ставка податку на прибуток у 5%, також запрацювали з 01.01.2013 р. Водночас ні такі спецправила, ні названий п. 57.1 ПКУ не містять якихось спеціальних правил сплати податку на прибуток такими пільговими категоріями платників. А це означає, що сплата авансових внесків ІТ-суб’єктами залежить від категорії платників, до якої такі суб’єкти належать: «десятимільйонники» чи ні, або ж новоутворені . Що ми маємо на увазі? Дивіться далі.
Пункт 57.1 ПКУ умовно виділив такі категорії платників податків:
Категорія 1: платники, у яких сума доходів , що позначилися на об’єкті оподатковування, за останній річний звітний податковий період перевищує 10 млн грн, — сплачують авансові внески з податку на прибуток1 і звітують за річний податковий період (абз. 4 п. 57.1 ПКУ).