Підприємство в колдоговорі передбачило надання своїм працівникам матеріальної допомоги на оздоровлення до відпустки. За бажанням працівників таку матеріальну допомогу перераховують туристично-оздоровчому комплексу в оплату тижневого туру, який не має лікувального характеру. У договорі з туристично-оздоровчим комплексом передбачено, що він по закінченню туру надає акт наданих послуг. Як таку операцію відобразити в бухгалтерському та податковому обліку?
ВІДПОВІДЬ: Зазначена матеріальна допомога на оздоровлення має зарплатний характер, а податковий і бухгалтерський облік її надання за таких умов має всі ознаки, властиві операціям із реалізації товарів у рахунок оплати праці. І ось чому...
Класифікація матдопомоги
У цьому випадку ми маємо справу з матдопомогою систематичного характеру, наданою всім або більшості працівникам підприємства. Така допомога в складі інших заохочувальних і компенсаційних виплат належить до фонду оплати праці (пп. 2.3.3 р. ІІ Інструкції № 5).
Зверніть увагу!
Матдопомога разового характеру, що надається підприємством окремим працівникам у зв’язку із сімейними обставинами на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання, не потрапляє до фонду оплати праці (п. 3.31 р. ІІІ Інструкції № 5).