Електронна звітність: поради від податківців Ч.2

У чому відмінність між особистим та відкритим ключами?

Відмінність ключів полягає в тому, що особистий ключ є конфіденційною інформацією, тоді як відкритий у складі посиленого сертифіката має вільно розповсюджуватись через офіційний інформаційний ресурс АЦСК ІДД ДПС.

Посилений сертифікат ключа – це документ, який засвідчує чинність і належність відкритого ключа підписувачу та використовується для ідентифікації особи підписувала.

Підписувач – це особа, яка на законних підставах володіє особистим ключем та особисто чи за дорученням накладає ЕЦП на електронні документи.

Якщо документ підписаний електронним цифровим ключем, чи можна вважати такий документ оригіналом?

Так, ЕЦП робить електронний документ оригіналом і гарантує його достовірність.

Документи, підписані електронним цифровим підписом, можуть бути надіслані адресату протягом декількох секунд. Усі учасники електронного документообігу мають рівні можливості незалежно від розташування один одного.

Хто може отримати електронний цифровий підпис?

Послуги електронного цифрового підпису від АЦСК ІДД ДПС може отримати будь-хто: і юридична особа, і фізична особа-підприємець, і фізична особа. Послуга надається безкоштовно.

Яким чином отримати послугу?

Для отримання послуг від АЦСК ІДД ДПС необхідно:

  • ознайомитись з регламентом АЦСК ІДД ДПС та умовами договору «Про надання послуг електронного цифрового підпису»;
  • пройти процедуру реєстрації в АЦСК ІДД ДПС;
  • згенерувати особистий і відкриті ключі та отримати посилений сертифікат ключа.

Для здійснення процедури реєстрації слід підготувати пакет реєстраційних документів та звернутись до відокремленого пункту реєстрації користувачів АЦСК ІДД ДПС. Фахівці перевірять подані документи та допоможуть у генерації особистого та відкритого ключів, за необхідністю проконсультують щодо подальшого використання ЕЦП.

Коли можна буде скористатися електронним цифровим підписом?

Накладати електронний цифровий підпис на електронний документ клієнт може одразу після отримання посиленого сертифіката ключа, використовуючи при цьому спеціальне програмне забезпечення.

Інформацію щодо процедури реєстрації можна отримати, зателефонувавши до відокремленого пункту реєстрації користувачів АЦСК ІДД ДПС або на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД ДПС www.acskidd.gov.ua.