Відмітку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків податкова може внести у паспорт

Кожен громадянин під час реєстрації у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (далі – ДРФО), внесення змін чи заміни ідентифікаційного номера може звернутися з проханням зробити відповідну відмітку в паспорті про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Новація спрямована на покращення обслуговування платників податків та стане корисною тим, хто вирішив звернутися за послугами банківських установ, оскільки, банки зможуть ідентифікувати особу без документа, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у ДРФО.

Відкрити та використовувати рахунок у національній чи іноземній валютах громадянин України може у банку без пред’явлення окремого документа із податкової про реєстрацію фізичної особи у ДРФО. Для цього варто надати паспорт, у який повинні бути внесені дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків, так званий ідентифікаційний код.

Як поінформував НБУ листом від 03.01.2013 р. № 12-109/19/59 ДПС України з метою забезпечення реалізації окремих норм Податкового кодексу України, відповідні зміни внесено до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземній валютах, затвердженої постановою правління НБУ від 12.11.2003 р. № 492.

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПС у Волинській області