Як визначається сума збору за користування радіочастотним ресурсом України, якщо у дозволі відсутня інформація щодо ширини смуги радіочастот та виду радіозв'язку?

Відповідь: Об'єктом оподаткування збором за користування радіочастотним ресурсом України є ширина смуги радіочастот, що визначається як частина смуги радіочастот загального користування у відповідному регіоні та зазначена в ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України або в дозволі на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою для технологічних користувачів і користувачів, які користуються радіочастотним ресурсом для розповсюдження телерадіопрограм (ст. 319 Податкового кодексу України, даліПКУ).

Платники збору обчислюють суму збору виходячи з виду радіозв'язку, розміру встановлених ставок та ширини смуги радіочастот по кожному регіону окремо (п. 321.3 ПКУ).

Відповідно до абз. 5 ст. 1 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» від 01.06.2000 р. № 1770-III (далі – Закон № 1770) дозвіл на експлуатацію радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою (далі — дозвіл на експлуатацію) — це документ, що засвідчує право власника конкретного радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою на його експлуатацію протягом визначеного терміну в певних умовах.

Органом державного регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України є національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, яка утворюється відповідно до Закону України «Про телекомунікації» від 18.11.2003 р. № 1280-IV (ст. 12 Закону № 1770).

Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» (далі — УДЦР) утворюється відповідно до закону та належить до сфери управління національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (ст. 16 Закону № 1770).

Повноваження УДЦР поширюються на користувачів радіочастотного ресурсу України, які діють у смугах радіочастот загального користування.

УДЦР здійснює, зокрема, такі види діяльності: присвоєння радіочастот, призначення позивних сигналів радіоелектронним засобам, видачу дозволів на експлуатацію.

Отже, у разі відсутності у дозволі на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою інформації щодо ширини смуги радіочастот, виду радіозв'язку користувачам радіочастотним ресурсом України необхідно звернутися до уповноваженого органу, що видає дозволи, — державного підприємства «Український державний центр радіочастот». Також нагадаємо: Порядок надання висновків щодо електромагнітної сумісності та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв затверджено рішенням НКРЗІ від 01.11.2012 р. № 559.

Державна податкова інспекція

у Дарницькому районі м. Києва ДПС