Сплата єдиного податку жінкою-підприємцем під час її декретної відпустки
Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку визначені ст. 295 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів (п. 295.5 ПКУ).
Якщо суми єдиного податку сплачено підприємцем за кілька місяців вперед, то при подачі заяви, вони підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх періодів на підставі п. 295.6 ПКУ. При цьому підприємець подає податкову звітність у встановлені терміни.
Згідно з п. 1 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом МОЗ України від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406, листок непрацездатності — це багатофункціональний документ, який є підставою для звільнення від роботи у зв'язку з непрацездатністю та з матеріальним забезпеченням застрахованої особи в разі тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів.
Таким чином, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку першої або другої груп, який не використовує працю найманих осіб, звільняється від сплати єдиного податку на період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами лише за умови підтвердження листком непрацездатності.
ДПІ у Суворовському районі м. Одеси