Згідно з п. 177.10 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) фізичні особи-підприємці зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджувальні документи про походження товару. Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат затверджено наказом ДПА України від 24.12.2010 р. № 1025.
Відповідно до п. 121.1 ПКУ ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їхніх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПКУ, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 510 грн. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн. Статтею 1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов'язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладання штрафу в розмірі від 51 до 136 грн. Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від 85 до 136 грн.
Отже, фізична особа-підприємець зобов'язаний вести Книгу обліку доходів і витрат. У разі неведення цієї Книги до такої фізичної особи застосовуються вищезазначені штрафні санкції.
Сектор взаємодії зі ЗМІ та громадськістю
ДПІ Київського району м. Одеси Одеській області ДПС