Консультують спеціалісти Міндоходів

Як відобразити у звітності по ЄСВ зміну прізвища застрахованої особи

Чи потрібно відображати у звітності по ЄСВ зміну прізвища застрахованої особи та як це зробити?

ВІДПОВІДЬ: Прізвище застрахованої особи відображається, зокрема, у таблицях 5, 6 та 7 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. № 454 (далі ― Порядок № 454).

Зміна прізвища застрахованої особи відображається в таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб» додатка 4 до Порядку № 454 двома рядками, а саме:

  • верхній рядок: у графі 10 «Прізвище, ім’я, по батькові ЗО» указуються старе прізвище, ім’я, по батькові застрахованої особи, у графі 11 «Період трудових відносин, відносин за договорами цивільно-правового характеру та відпусток» ― дата закінчення;
  • нижній рядок: у графі 10 «Прізвище, ім’я, по батькові ЗО» — нове прізвище, ім’я, по батькові застрахованої особи (графа 10), у графі 11 «Період трудових відносин, відносин за договорами цивільно-правового характеру та відпусток» ― дата початку (графа 11).

Дати закінчення та початку проставляються відповідно до внутрішнього наказу (розпорядження) підприємства про зміну прізвища працівника.

ДПІ в Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві