Як показати в обліку повернення ТМЦ, отриманих як внесок до статутного фонду, засновнику, у разі його виходу з числа засновників?

Відповідно до пп.14.1.81 Податкового кодексу України (даліПКУ) прямі інвестиції — це господарські операції, що передбачають внесення коштів або майна в обмін на корпоративні права, емітовані юрособою при їх розміщенні такою особою.

Згідно з пп. 136.1.3 та пп.136.1.13 ПКУ для визначення об’єкта оподаткування не враховуються суми коштів або вартість майна, що надходять платнику податку у вигляді прямих інвестицій або реінвестицій у корпоративні права, емітовані таким платником податку, а також кошти або майно, які повертаються власнику корпоративних прав, емітованих юридичною особою, після повної і кінцевої ліквідації такої юрособи ‑ емітента, або в разі зменшення розміру статутного фонду такої особи, але не вище вартості придбання акцій, часток, паїв.

Виходячи з викладеного, оскільки операція з внесення товарно-матеріальних цінностей (далі — ТМЦ) до статутного фонду платника податку є прямою інвестицією, а не придбанням таких ТМЦ, платник податку, який отримав ТМЦ як внесок до статутного фонду, при обчисленні об’єкта оподаткування не враховує вартість таких ТМЦ як у складі доходу при отриманні, так і у складі витрат та доходів при їх поверненні засновнику, у разі його виходу з числа засновників.

ДПІ у Дарницькому районі м. Києва ДПС