Який формат запису дати в грифі «Затверджено»
податкової накладної

(коментар до листа ГУ Міндоходів у м. Києві від 20.05.2014 р. № 4487/10/26-15-11-01-06)

Відповідь на запит редакції

Суть запиту. Чи слід розглядати податкову накладну, у грифі якої назву місяця (січень) позначено його порядковим номером (01), як таку, що оформлена з порушенням і не надає права на податковий кредит?

Підхід контролерів. Використання різного формату дати або скороченої назви Міністерства в грифі податкової накладної — не є підставою для визнання її такою, що складена з порушенням.

Коментар редакції. З переходом 01.03.2014 р. на нову форму податкової накладної (див. наказ Міндоходів від 14.01.2014 р. № 10) низку бухгалтерів хвилювало запитання: як саме має виглядати посилання на наказ у грифі «Затверджено» форми податкової накладної? Адже в обігу поширилася «різноваріантність» напису названого грифа, наприклад:

Варіант 1

«ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства доходів і зборів України
14 січня 2014 року № 10»

 

Варіант 2

«ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міндоходів
від 14.01.2014 р. № 10»

 

Приємно, що столичні контролери визнали таке: для формування податкового кредиту припустимі податкові накладні з різним виконанням затверджувального грифа, тобто з різним форматом запису дати й назви Міністерства. Зокрема однаково придатними для застосування є й податкові накладні із «січнем», і з «.01.» (числовим позначенням місяця).

До того ж зауважимо: наведений вище варіант1 напису виглядає саме так, як і в наказі Міндоходів (див. форму податкової накладної на офіційному веб-порталі ВР України). Та порадіймо за всіх платників ПДВ: маємо на одну підставу для головного болю менше. Але все ж таки й надалі пильнуйте зміст податкових накладних…

Денис ПЕТРИГА,

провідний бухгалтер-експерт
газети «Інтерактивна бухгалтерія»