Вексель видано в рахунок оплати товару постачальникові в 2016 році. Строк пред’явлення до платежу спливає 22 жовтня 2018 року. Нині в підприємства немає коштів, аби оплатити вексель. Пред’явник векселя (покупець) погодився перенести дату погашення векселя на рік — на 22 жовтня 2019 року.
Як правильно оформити такі зміни у векселі? Коли вексель вважатиметься простроченим?

ВІДПОВІДЬ: Вексель вважається простроченим, якщо він не оплачений до спливу строку його погашення, указаного у векселі. Строк погашення можна змінити дуже просто. Для цього слід закреслити на векселі стару дату й написати нову. Однак є певні нюанси. Розгляньмо їх.

Зміни до тексту векселя можуть уноситися за ініціативою його держателя лише векселедавцем (за переказним векселем — трасанта). Зробити це можна шляхом закреслення старого реквізиту (у згаданому випадку — це дата погашення векселя) та написання нового, із зазначенням дати внесення змін. Такий напис повинні супроводжувати підписи керівника й головного бухгалтера підприємства-векселедавця та скріплятися печаткою — аналогічно порядку підписання векселя в разі його виписування (ч.ч. 1–2 ст. 13 Закону України «Про обіг векселів в Україні» від 05.04.2001 р. № 2374-III, даліЗакон № 2374).