Чи може робітник із комплексного обслуговування й ремонту будівель, який працює в дитячому садку (бюджетна установа) на повну ставку, трудитися в цьому ж закладі ще на 0,5 ставки слюсарем-електромонтером, якщо режим роботи дитсадка — із 8.00 до 18.00?

ВІДПОВІДЬ: У цьому разі йдеться про роботу на умовах сумісництва. Адже працівник, окрім своєї основної, займатиметься іншою регулярною оплачуваною роботою на умовах трудового договору у вільний від роботи час у тому ж (внутрішнє сумісництво) або іншому закладі, організації (зовнішнє сумісництво).

Умови роботи й оплата праці за сумісництвом бюджетних установ регламентуються постановою КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 р. № 245 (далі — Постанова № 245) і Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.1993 р. № 43 (далі — Положення № 43).

Відповідно до п. 2 Постанови № 245тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати 4-х годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Зверніть увагу

Не мають права працювати за сумісництвом (за винятком наукової, викладацької, медичної та творчої діяльності) керівники державних підприємств, установ, організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів державних підприємств, установ, організацій (цехів, відділів, лабораторій тощо) і їхні заступники (п. 4 Постанови № 245, п. 4 Положення № 43).

Зважаючи на те що при 5-денному робочому тижні нормальна тривалість робочого дня — 8 годин, то для працівників, які трудяться на 0,5 ставки, вона становитиме 4 години на день. Однак пам’ятаймо, що на умовах сумісництва працівник виконує роботу у вільний від роботи час, тобто поза її межами.

Тому працівник, який трудитиметься в дошкільному навчальному закладі (далі — ДНЗ) на повну ставку робітником із комплексного обслуговування та ремонту будівель і на 0,5 ставки — слюсарем-електромонтером у цьому ж закладі за сумісництвом, має виконувати свої трудові обов’язки впродовж дня за двома зазначеними посадами протягом 12-ти годин. І якщо йдеться про внутрішнє сумісництво, режим роботи цього закладу має дозволяти працювати саме таку тривалість робочого дня.

Проте в наведеному випадку тривалість роботи ДНЗ упродовж дня становить 10 годин (із 8.00 до 18.00).

Тож робітник із комплексного обслуговування й ремонту будівель за межами свого робочого часу (8 годин на день) може в цьому ж ДНЗ працювати за сумісництвом на іншій посаді лише 2 години на день, а отже — на 0,25 ставки (2 години : 8 годин).