Законом про бухоблік , Порядком подання фінзвітності  й ПКУ передбачено особливості подання фінзвітності її користувачам. Розлого про це йдеться у статті «Фінансова звітність: форми, строки та порядок подання». Тож, які наслідки загрожують підприємству та посадовим особам за неподання фінзвітності?

 Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV (даліЗакон про бухоблік)

 Порядок подання фінансової звітності, затверджений постановою Кабміну від 28.02.2000 р. № 419 (даліПорядок подання фінзвітності)

Передусім зауважимо: якщо до 2017 року за неподання фінзвітності загрожували відповідальність згідно з КУпАП і в певних випадках — штрафи на підставі спеціального законодавства, що регулює правовий статус та засади діяльності окремих суб’єктів господарювання, то нині за відповідне порушення є підстави для нарахування й податкових штрафів. Далі про це — розлогіше.

Відповідальність на підставі КУпАП

У разі неподання фінзвітності (без уточнення, кому саме з користувачів фінзвітності її не подано), унесення неправдивих даних до неї загрожує адмінштраф за ст. 164² КУпАПвід 136 до 255 грн (від 8 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, далі — НМДГ ). За аналогічне порушення, учинене вдруге впродовж року, — від 170 до 340 грн (від 10 до 20 НМДГ).

 У п. 5 підрозділу 1 р. ХХ ПКУ визначено, що НМДГ становить 17 грн. Тим часом для норм адміністративного та кримінального законодавства у частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної пп. 169.1.1 ПКУ для відповідного року.

Складати протокол про адмінправопорушення, передбачені ст. 164² КУпАП, мають право вповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ (Національної поліції) (п. 1 ч. 1 ст. 255 КУпАП).

Розглядати відповідні справи та вирішувати питання про накладення штрафів можуть винятково органи державного фінансового контролю (ст. 234¹ КУпАП), а саме: керівник Держаудитслужби, його заступники, а також інші вповноважені керівником посадові особи цього органу.