Які наслідки можуть настати під час видачі або отримання безтоварного векселя?

ВІДПОВІДЬ: Згідно зі ст. 4 Закону України «Про обіг векселів в Україні» від 05.04.2001 р. № 2374-III (даліЗакон № 2374), видавати прості чи переказні векселі можна лише для оформлення грошового боргу за фактично поставлені товари (роботи, послуги), за винятком фінансових банківських і казначейських векселів. І хоча останніх ми наразі не торкатимемося, проте зазначимо, що в основному договорі має бути формулювання, що допускається застосування вексельної форми розрахунків.

Отже, насамперед за видачу безтоварного векселя може настати адміністративна відповідальність, передбачена ст. 16312 Кодексу України про адміністративні правопорушення (даліКпАП). Санкція цієї статті передбачає накладення адмінштрафу в розмірі від 400 до 500 НМДГ (6800–8500 грн). Крім видачі безтоварного векселя, зазначена норма передбачає й адмінвідповідальність за відсутність у договорі формулювання щодо вексельної форми розрахунків, а також указівку у векселі більшої суми платежу, ніж сума зобов’язань з оплати товарів (робіт, послуг).