https://interbuh.ligazakon.net/ua/documents/oneanalytics/100464

Підприємство планує продати легковий автомобіль, який обліковують у нього на балансі, фізособі. Як таку операцію показати в бухобліку? Як правильно визначити базу обкладення ПДВ? Які наслідки матиме податково-прибутковий облік?

Документальне оформлення

Насамперед підприємство приймає рішення про продаж автомобіля, яке оформлює наказом директора чи протоколом зборів власників підприємства.

Приклад наказу про продаж автомобіля див. у зразку 1.

Зразок 1

Окрім того, продаж автомобіля оформлюють договором купівлі-продажу. Такий договір складають у письмовій формі (ст. 208 ЦКУ) і має бути нотаріально посвідчений, або оформлення такого договору безпосередньо у сервісних центрах МВС у присутності адміністраторів такого центру (абз. 4, 5 п. 8 Порядку № 1388).

Вибуття автомобіля найчастіше оформлюють Актом приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів (форма № ОЗ-1). Його складають у 3 примірниках: перші два – для підприємства, що передає основний засіб (перший примірник додають до звіту, другий – до повідомлення на передання та для акцепта), а третій – особі, що приймає основні засоби. З прикладом заповнення цієї форми можна ознайомитися тут.