Сьогодні говоритимемо про нюанси внесення змін у додаток Д5 «Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби» до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Розрахунок). На що саме слід звернути увагу? Пояснюємо на конкретному прикладі

Виправлення та доповнення даних у додатку Д5 «Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби» до Розрахунку страхувальник може робити відповідно до р. V Порядку № 4. Оскільки Д5 не містить сумових показників, то внесення змін до нього варто здійснювати в тому самому порядку, який передбачено для виправлення несумових показників додатка Д1 до Розрахунку. Докладніше про такі виправлення читайте в матеріалі «Додаток Д1 до Розрахунку: коригування реквізитів застрахованих осіб».

На що слід звернути увагу під час унесення змін до Д5?

1. Для внесення змін до раніше поданого Д5 слід подавати «Звітний новий» Розрахунок та Д5, якщо ще не сплив граничний строк подання Розрахунку за звітний квартал (40 к. дн., наступних за останнім днем звітного кварталу). За реквізитом 012 в основній частині Розрахунку та Д5 треба поставити позначку.

2. По закінченню граничного строку подання Розрахунку за звітний квартал виправлення помилок або доповнення даних можна зробити тільки шляхом подання Розрахунку та Д5 із типом «Уточнюючий» (ставлять позначку за реквізитом 13).

3. У Розрахунку з типом «Звітний новий» або «Уточнюючий» потрібно вказати:

  • обов’язкові реквізити, визначені в рядках 01 – 05;
  • інформацію про Д5 у рядку 065. Оскільки цей додаток не подають окремо за місяцями звітного кварталу, а він є квартальним, то в рядку 065 може бути вказано за реквізитом «кількість додатків» лише «1».

4. Виправлення можна робити за однією або декількома застрахованими особами одночасно. Але при цьому такі виправлення стосуються даних одного звітного кварталу, адже уточнюючий чи новий звітний Розрахунок неможливо подати відразу за декілька кварталів.

5. Для виправлення даних у Д5 слід продублювати помилковий рядок із раніше поданого Д5 і в графі 25 указати ознаку «1», унаслідок чого такий рядок буде виключено з раніше поданого Д5. Для включення нового рядка його треба заповнити з правильними даними, а в графі 25 указати ознаку «0».

6. Якщо в раніше поданому Д5 не було взагалі вказано дані щодо застрахованої особи (тобто інформація відсутня), то в Д5 із типом «Звітний новий» або «Уточнюючий» потрібно заповнити новий рядок і в графі 25 указати «0». Таким чином до звітного Д5 буде додано нову інформацію.

7. Виправлення помилок або внесення нових даних за періоди до 2021 року варто здійснювати шляхом подання Розрахунку та Д1 за відповідний квартал із типом «Уточнюючий». Коригування даних треба провадити із застосуванням ознак «0» та «1» у графі 25 у тому самому порядку, який застосовують для уточнення даних із 2021 року.

Ситуація

У червні 2021 року виявили, що у Д5 за І квартал:

1. помово в графі 15 «Посада» продублювали професійну назву роботи з графи 13 (економіст із планування) для працівника Буряченка С. В. (див. рядки 1 та 2 у наведеному далі зразку);

2. неправильно вказали дату звільнення Рябчук О. І. – «30032021». Слід виправити на «31032021» (див. рядки 3 та 4 у зразку);

3. не вказали інформацію про відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами Ярошенко А. О. з 15.03.2021 (див. рядок 5 у зразку).

Для виправлення помилок і внесення нових даних подали Розрахунок і Д5 із типом «Уточнюючий» за I квартал 2021 року.

За реквізитом «номер Розрахунку» указано порядковий номер «2», оскільки номер «1» уже був зазначений під час подання звітного Розрахунку за I квартал 2021 року.

Приклад заповнення Розрахунку та Д5 див. у зразку.

Зразок

Інна ЖУРАВСЬКА,

консультант із питань оподаткування й оплати праці

 

 

 

______________________________________________________________

ПРАВОВИЙ ГЛОСАРІЙ

Порядок № 4 — Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затверджений наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4, зі змінами, унесеними наказом Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773.

Розрахунок — Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, форма якого затверджена наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4.