Як убезпечити себе ФОПу в такій ситуації: організовано дві торгові точки, на одній із яких працює сам підприємець із 08:00 до 16:00, а на другій — найманий працівник повний день — з 8:00 до 17:00. Оскільки друга торгова точка працює до 19:00, то підприємець переходить на неї, і там ще працює 2 години (з 17:00 до 19:00). У табелі обліку робочого часу для найманого працівника проставляють 8 годин. Чи не виникнуть питання в податківців під час перевірки у зв’язку з тим, що підприємець себе не табелює? Чи потрібно такий режим роботи підприємця оформлювати розпорядженням?

Відповідь

Законодавство не визначає, скільки саме підприємець повинен займатися підприємницькою діяльністю протягом дня чи доби. Це його бізнес, і він має право та може провадити свою діяльність навіть без найманих працівників.

Розпорядження підприємцю варто видати щодо режиму роботи (початок, закінчення, перерва) кожної з двох точок. Також, оформлюючи працівника на роботу, у трудовому договорі треба чітко вказати, де саме знаходиться робоче місце прийнятого працівника (тобто місцезнаходження першої торгової точки) і який графік його роботи.

Щодо перевірок Держпраці та ДПІ, то їх насамперед цікавить:

  • належне оформлення трудових відносин;
  • нарахування зарплати не менш ніж мінімальна;
  • нарахування та сплата податків і ЄСВ у повному обсязі.

Але проблеми можуть виникнути в разі, коли під час перевірки на ваших точках будуть виявлені неоформлені працівники (фізособи) та наявні порушення в нарахуванні та сплаті податків і ЄСВ.

Що саме перевіряють такі органи?

Податкові органи

Фактичну перевірку здійснюють без попередження платника податків (особи). Її можуть проводити на підставі рішення керівника (його заступника або вповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копію якого вручають платнику податків або його вповноваженому представнику, або особам, які фактично здійснюють розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки та за наявності певних підстав, визначених п. 80.2 ПКУ: