Разом із декларацією з податку на прибуток ми подаємо додаток ВП — виправляємо помилку за попередній рік (звітували раз на рік). Чи потрібно подавати разом із декларацією (додатком ВП) фінзвітність за 2018 рік? Якщо так, то яким чином це правильно зробити?

Відповідь

По-перше: важливо, чи допущено помилку у фінзвітніості за період, який ви виправляєте додатком ВП (чи, скажімо, огріх лише в показниках декларації за 2018 рік, а ось фінзвітність за цей же рік правильна).

По-друге: на порядок виправлення помилки впливає, за якою формою подає декларацію з податку на прибуток за 2019 рік ваше підприємство — оновленою (з урахуванням змін, унесених наказом Мінфіну від 14.11.2019 р. № 481) чи ще за старою.

А тепер — детальніше.

Свого часу контролери зазначали (див. роз’яснення з категорії 102.23.02 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.tax.gov.ua)):

«…якщо при заповненні додатка ВП виправляються показники, відображені у рядках 01 «Дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку» та 02 «Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (+, –)» податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі — Декларація) за минулий звітний (податковий) період, платник податку на прибуток повинен подати виправлену фінансову звітність».

Водночас, за словами тих же податківців, виправлена фінансова звітність може бути подана в електронній та паперовій формах. У разі подання виправленої фінансової звітності в електронній формі Декларацію подають після подання такої фінансової звітності. А якщо виправлену фінзвітність подають у паперовій формі, то її подають до контролюючого органу за основним місцем обліку із супровідним листом.

Крім того, платники мають право долучити доповнення-пояснення та мотиви його складання (тобто — що саме виправляють) (п. 46.4 ПКУ).