Строки та періодичність виплати зарплати працівникам зазначені у ст. 115 КЗпП і ст. 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР.

Цими нормами передбачено, що виплату зарплати мають здійснювати:

1) у робочі дні за графіком роботи підприємства;

2) не рідше ніж двічі на місяць, а проміжок часу між цими двома виплатами не має перевищувати 16 к. дн.;

3) не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Тож зарплату за грудень 2019 року мають виплачувати не пізніше 7 січня 2020 року, тобто в період із 1 по 7 число. Наголосимо: роботодавець має встановити в колдоговорі чи іншому нормативному акті саме конкретні дати виплати авансу та зарплати, приміром, 7 та 22 число місяця, а не проміжки часу з 1 по 7 число та з 16 по 22 число місяця.

Про це ми говорили в матеріалі «У які строки виплачувати аванс і зарплату працівникам» газети № 117/2019.

Проте на строки виплати зарплати за грудень 2019 року в перші дні січня 2020 року накладаються святкові та вихідні дні, а також перенесення робочих днів у 2020 році та регламент роботи банківської системи у період новорічно-різдвяних свят (рішення Правління НБУ от 06.12.2019 р. № 910-рш, далі регламент роботи банків).

Пройдемося по днях.

1 січня (Новий рік) та 7 січня (Різдво Христове)святкові дні згідно із ст. 73 КЗпП. Роботу в цей день не провадять, тож і зарплату із каси не виплачують, адже її мають проводити в робочі дні за графіком роботи підприємства.

4 – 5 січня — субота та неділя — вихідні дні (ст. 67 КЗпП), у які аналогічно до 1 та 7 січня виплату зарплати не проводять.

2 січня — перший робочий день 2020 року і, здавалося б, можна розпочати виплату зарплати працівникам. Проте регламент роботи банків каже, що цього дня банки працюватимуть без клієнтів і забезпечуватимуть комплекс робіт, пов’язаних із початком нового звітного року. Тому завітати до банку, щоб зняти готівку для виплати зарплати, не вдасться, так само, як і здійснити безготівкові платежі в межах зарплатного проекту (документи на переказ через клієнт-банк сформують, але виконають їх лише 3 січня).

3 січня — робочий день. Саме з цього дня банківська система працюватиме у звичайному режимі. Схоже, саме 3 січня залишається для виплати зарплати, бо це вже п’ятниця, а значить далі чекають вихідні, які затягнуться до 7 січня (включно).

6 січня — понеділок — робочий день для тих, хто НЕ скористався рекомендацією Уряду із розпорядження від 23.10.2019 р. № 995-р про перенесення робочих днів. Але більшість роботодавців користуються цією рекомендацією, а значить переносять робочий день із понеділка 6 січня на суботу 11 січня. Так само вчиняє й НБУ: регламент роботи банків передбачає також роботу СЕП 11 січня (субота), а не 6 січня (понеділок). Тобто навіть ті, у кого робочий день і волів би отримати готівку для виплати зарплати або ж перерахувати її на зарплатні рахунки, не зможуть цього зробити через вихідний день у банківської системи.