Уперше стикаючись зі сферою зовнішньоекономічної діяльності, бухгалтеру, окрім бухгалтерських і податкових нюансів, доводиться розбиратися ще зі спеціальною термінологією, якою рясніє Митний кодекс України (далі — МКУ). Зокрема, так чи інакше, не оминуть бухгалтера митні режими, що безпосередньо впливають на митну процедуру стосовно товарів, які переміщуються через митний кордон України, їх правовий статус, а також, що важливо, умови оподаткування. Тож, саме з їх загальною характеристикою ознайомимося далі

Митні режими встановлює винятково МКУ, тож, у ч. 1 ст. 70 останнього ви можете знайти їх вичерпний перелік.

Вибір митного режиму, у який будуть поміщені товари, здійснює декларант. Поміщення товарів у митний режим здійснюється шляхом їх декларування та виконання митних формальностей, передбачених МКУ. Водночас митний режим, у який поміщено товари, може бути змінено на інший за умови дотримання заходів тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, установлених відповідно до закону для товарів, що поміщуються в такий інший митний режим.

Далі у вигляді таблиці наведемо стислу характеристику кожного і існуючих митних режимів, що дасть про них загальне уявлення та дозволить орієнтуватися в їх різноманітті.