Комунальне підприємство уклало строковий трудовий договір із працівником на період відпустки основного працівника — з 04.11.2019 по 27.11.2019. Але в останній день роботи (27.11.2019) працівник повідомив, що захворів, тому його вирішили залишити на роботі до закінчення періоду тимчасової непрацездатності.
Як правильно сформулювати причину й підстави для звільнення працівника, з яким був укладений строковий трудовий договір?

ВІДПОВІДЬ: Строковий трудовий договір укладають у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами (ч. 2 ст. 23 КЗпП). Його укладають на визначений строк, установлений за угодою сторін чи на період виконання певної роботи.

Якщо строк трудового договору закінчувався 27.11.2019, то саме цього дня потрібно було звільнити працівника, який працював за строковим трудовим договором.

Зауважимо

Заборону щодо звільнення працівника під час тимчасової непрацездатності містить ч. 3 ст. 40 КЗпП, але вона стосується лише випадків, коли звільнення відбувається за ініціативою роботодавця, тобто на підставі ст. 40 і ст. 41 КЗпП.

Звільнення на підставі п. 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП не належить до звільнення з ініціативи роботодавця.

Право на матзабезпечення застрахованої особи виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), зайняття підприємницькою та іншою діяльністю, якщо інше не передбачено законом (абз. 2 ч. 1 ст. 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV, даліЗакон № 1105).