Зміни до Законів України від 06.02.2018 р. № 2275-VIII;
від 15.05.2003 р. № 755-IV
Підстава: Закон України від 20.09.2019 р. № 132-IX

Опція діяльності за модельним статутом

Як відомо, за рішенням загальних зборів учасників ТОВ або ТДВ може проводити діяльність на підставі модельного статуту (п. 2 ч. 2 ст. 30 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.2018 р. № 2275-VII, даліЗакон № 2275).

Своєю чергою, відомості про те, що товариство діє на підставі модельного статуту, уносять до ЄДР (п. 16 ч. 2 ст. 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 р. № 755-IV, даліЗакон № 755).

Із цією метою новостворені товариства у заяві на держреєстрацію зазначали, що діятимуть на підставі модельного статуту, а ті, що вирішили перейти на модельний статут, подають: заяву про держреєстрацію переходу з власного установчого документа на діяльність на підставі модельного статуту та примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення вповноваженого органу управління юрособи про перехід на діяльність на підставі модельного статуту.

Проте з 17.10.2019 визначено, що модельний статут товариства є багатоваріантним і передбачає можливість обирати різні його редакцій, у т.ч. редакцію «за замовчуванням», яка сформована з положень, рекомендованих Урядом.

До того ж рішенням засновників (учасників) товариства, що діє на підставі модельного статуту, визначають:

  • найменування товариства;
  • склад засновників (учасників);
  • розмір статутного капіталу;
  • розмір часток у статутному капіталі кожного з учасників;
  • спосіб унесення вкладів (у грошовій та/або негрошовій формі).

Рішення засновників про створення товариства, що діє на підставі модельного статуту, та рішення учасників про провадження діяльності на підставі модельного статуту підписують усі засновники (учасники).

Рішення про перехід із модельного статуту на діяльність на підставі статуту й рішення про зміну редакції модельного статуту підписують учасники, які голосували за відповідне рішення.

При цьому справжність підписів засновників (учасників) або вповноваженої особи засвідчують нотаріально (окрім рішень, створених на порталі електронних сервісів і підписаних із використанням кваліфікованого електронного підпису).