До 25 жовтня ми подали фінзвітність у складі балансу та звіту про фінрезультати до органів статистики, а також до податкового органу через «Єдине вікно». Однак декларацію з податку на прибуток ми ще не встигли підготувати.
Чи обов’язково подавати до податкової декларацію та фінзвітність одночасно? Чи не вважатиметься помилкою, якщо ми подамо декларацію пізніше, уже не додаючи фінзвітності?

ВІДПОВІДЬ: Обов’язкове подання фінансової звітності разом із декларацією з податку на прибуток  передбачено п. 46.2 ПКУ. Своєю чергою, така фінансова звітність є додатком до декларації та є її невід’ємною частиною.

  Податкова декларація з податку на прибуток підприємств, затверджена наказом Мінфіну України від 20.10.2015 р. № 897.

Нагадаємо

Разом із декларацією за календарний квартал, півріччя, три квартали подають проміжну фінансову звітність, до якої входять баланс і звіт про фінансові результати (див. роз’яснення з категорії 102.23.02 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua)).

Як передбачено п. 48.3 ПКУ, податкова декларація повинна містити обов’язкові реквізити, зокрема й інформацію про додатки, які долучають до податкової декларації та які є її невід’ємною частиною. Податкова звітність, складена з порушенням норм ст. 48 ПКУ, не вважається податковою декларацією (п. 48.7 ПКУ).

Отже, очевидно, що подати декларацію з податку на прибуток без подання фінзвітності не вийде. Та чи можна подати фінзвітність до податкового органу заздалегідь (до подання декларації)? Адже до органів статистики проміжну фінзвітність слід подати не пізніше 25 числа місяця, що настає за звітним кварталом (п. 5 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419).