(коментар до постанови КМУ від 19.06.2019 р. № 525, далі — Постанова № 525)

Чинна з 25.06.2019

Востаннє посадові оклади для посадовців органів місцевого самоврядування (далі — місцеві ради) підвищували згідно з постановою КМУ від 10.05.2018 р. № 363, яка набрала чинності 18.05.2018. Уже тоді всі звернули увагу на те, що Уряд не визначив дати, з якої має бути підвищено оклади.

Схоже, що та ситуація нічому не навчила розробників, адже Постанова № 525 також набрала чинності в загальному порядку — з дня її опублікування в офіційній пресі, тобто з 25.06.2019. І це всього за 3 робочих дні до кінця червня, коли більшість бюджетних установ уже сформували платіжні відомості й почали реєструвати бюджетні фінансові зобов’язання із зарплати в органах Казначейства. Виходить, що вони просто не встигли нарахувати зарплату в червні згідно з оновленими розмірами посадових окладів і надбавки за ранг.

Які зміни передбачає Постанова № 525

1. У новій редакції було викладено додатки 48 – 55 до постанови КМУ від 09.03.2006 р. № 268 (далі — Постанова № 268), якими визначено схеми посадових окладів керівних працівників і спеціалістів:

  • апарату (секретаріату) обласних, Київської та Севастопольської міських рад;
  • апарату районних, районних у мм. Києві й Севастополі рад;
  • апарату міських (крім мм. Києва та Севастополя) рад і їх виконавчих комітетів, сільських, селищних рад, що представляють інтереси об’єднаних територіальних громад (далі — ОТГ), та їх виконавчих комітетів;
  • департаментів, управлінь, відділів, інших виконавчих органів міських (крім мм. Києва й Севастополя) рад, виконавчих органів сільських, селищних рад, що представляють інтереси ОТГ;
  • апарату районних у містах (крім мм. Києва та Севастополя) рад і їх виконавчих комітетів;
  • управлінь, відділів виконавчих органів районних у містах (крім мм. Києва та Севастополя) рад;
  • апарату сільських і селищних рад, їх виконавчих органів (крім сільських, селищних рад та їх виконавчих органів, що представляють інтереси ОТГ);
  • службовців апарату (секретаріату) органів місцевого самоврядування, органів прокуратури.

Своєю чергою найменування посад і їх перелік змін не зазнали. Головна відмінність полягає в підвищенні розмірів посадових окладів, визначених відповідними схемами: для керівних посад — у межах від 300 до 3340 грн; для спеціалістів — від 300 до 800 грн (у більшості випадків — 300 – 400 грн).

2. Нарешті зросла надбавка за ранг. Її розмір тепер наближено до передбаченого для посад держслужби. Продемонструємо це в таблиці.