Суб’єкти господарювання, які застосовують РРО, повинні щодо нього звітувати до органів ДФС. Як саме це потрібно робити? Які звіти подавати? Про це розповімо в нашому матеріалі.

Основні моменти

Зобов’язання звітувати щодо РРО передбачено п. 7 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі Закон про РРО).

Так, згідно з цим пунктом суб’єкти господарювання, які використовують РРО, зобов’язані подавати до органів ДФС звітність, пов’язану із застосуванням РРО та розрахункових книжок. Робити це потрібно не пізніше за 15 число наступного за звітним місяця.

Але якщо для відповідного РРО передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку, то звітувати потрібно вже по-іншому. У такому разі суб’єкти господарювання подають до органів ДФС інші документи, а саме:

  • суб’єкти господарювання, які використовують РРО, повинні подати до органів ДФС дротовими або бездротовими каналами зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, приєднаних до них;
  • суб’єкти господарювання, які використовують такі РРО, як електронні таксометри, автомати з продажу товарів (послуг) та РРО для обліку й реєстрації операцій із купівлі-продажу іноземної валюти, повинні подати до органів ДФС дротовими або бездротовими каналами зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, або інформацію про обсяг операцій із купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в фіскальній пам’яті зазначених РРО.

Отже, той, хто звітує в електронній формі (дротовими або бездротовими каналами зв’язку), звітувати в паперовій формі не зобов’язаний.

Електронне звітування