Низку питань, які виникли відразу після прийняття змін до ст. 268 ПКУ, ми висвітлили в публікаціях «Туристичний збір – 2019: нові ставки та порядок справляння» і «Турзбір-2019: як застосовувати нові правила». Проте із часом виникають нові, зокрема, серед них є й такі, що лишаються без чіткої відповіді. Тож, до вашої уваги — відповіді на найпоширеніші запитання, які надійшли від наших читачів

Коли виникає обов’язок зі сплати турзбору в бюджет?

Податкові агенти сплачують туристичний збір за своїм місцезнаходженням щокварталу у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому — до 28 (29) включно) на підставі рішення відповідної ради (пп. 268.7.1 ПКУ). Обчислене податкове зобов’язання зазначається в податковій декларації, що подається контролюючому органу у строки, установлені для квартального звітного періоду, — протягом 40 к.дн., що настають за останнім календарним днем звітного кварталу (пп. 49.18.2 ПКУ).

Нагадаємо

Згідно з наказом Мінфіну України «Про бюджетну класифікацію» від 14.01.2011 р. № 11, туристичний збір сплачується податковими агентами за такими кодами бюджетної класифікації:

  • 18030100 — туристичний збір, сплачений юридичними особами;
  • 18030200 — туристичний збір, сплачений фізичними особами.

За якою формою декларації звітувати з тур збору?

Наразі діє форма податкової декларації з туристичного збору, затверджена наказом Мінфіну України «Про затвердження форм податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору» від 09.07.2015 р. № 636 (даліНаказ № 636).

Розділ ІІ «Розрахунок податкових зобов’язань з туристичного збору» чинної декларації з туристичного збору не враховує останніх змін, унесених до порядку справляння туристичного збору з 01.01.2019. Зокрема йдеться про зміни щодо бази оподаткування: у формі декларації все ще фігурує «вартість проживання (ночівлі)», хоча тепер, як відомо, база визначається на підставі показника «кількість діб проживання».