Наше ОСББ — неприбуткова організація, унесена до Реєстру.
Зараз співвласникам-пільговикам і співвласникам-субсидіантам нараховується 100% внесків, і лише після надходження коштів (відшкодування пільг та субсидій) на поточний рахунок ОСББ ці кошти можуть бути зараховані як внесок відповідному співвласнику. Це пов’язано зі змінами в нормативно-правових актах щодо надання субсидій, пільг мешканцям.
Як тепер правильно відобразити ці кошти у Звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації — як «дотації субсидії, фінансування... з державного або місцевого бюджету...» або «...внески та відрахування засновників та членів»?

ВІДПОВІДЬ: Ми вважаємо, що пільги, субсидії, які належать співвласникам (мешканцям будинку), що надходять на рахунок ОСББ, треба відображати як внески співвласників. Пояснімо.

Чим є для ОСББ субсидії, пільги мешканців будинку?

У 2018 році КМУ було змінено механізм нарахування та виплат пільг і субсидій (Порядок надання пільг та субсидій регулюється постановами КМУ від 04.03.2002 р. № 256, від 21.10.1995 р. № 848, від 29.01.2003 р. № 117).

Важливо: пільги та субсидії надаються населенню від держави, тобто конкретним особам-мешканцям, а не ОСББ чи іншому виконавцю/надавачу житлово-комунальних послуг.

Так, мешканцям будинків, у яких створено ОСББ або ЖБК, субсидії на відшкодування витрат на управління будинком, його утримання, на послуги з тепло-, водо-, газо- (з послугами транспортування, розподілу включно), електропостачання, вивезення сміття й рідких нечистот надаються шляхом перерахування коштів на поточний рахунок об’єднання або кооперативу, відкритий у банківській установі.