У грудні 2018 р. наша працівниця пішла у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами. Відповідно, за підсумками цього місяця ми вказали її в таблиці 5 Звіту з ЄСВ (форма № Д4), проте в реквізиті 15 «Посада» помилково зазначили неправильну посаду: замість «провідний бухгалтер» було зазначено «бухгалтер». Підкажіть, будь ласка, чи обов’язково виправляти таку помилку, і якщо так, то як її виправити?

ВІДПОВІДЬ: Вказана вами помилка в таблиці 5 форми № Д4 може призвести до застосування адміністративного штрафу до посадових осіб підприємства. Однак у разі її самостійного виправлення жодні санкції вам не загрожуватимуть. З’ясуємо, які підстави для застосування зазначеного штрафу та як виправити неточність у Звіті з ЄСВ .

  Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (додаток 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну України від 14.04.2015 р. № 435 (далі такожформа № Д4).

Відповідальність. Як передбачено п. 16 р. II Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну України від 14.04.2015 р. № 435 (далі Порядок № 435), відповідальним за правильність і достовірність заповнення Звіту з ЄСВ є страхувальник. Статтею 26 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі Закон про ЄСВ) передбачено, що посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність, зокрема за подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Держреєстр).