Про одну складову плати за землю — земельний податок — ми розповіли в публікації «Земельний податок: платники, пільги та порядок обчислення». Тепер розглянемо орендну плату

Платники орендної плати

Платниками плати за землю у частині орендної плати, передбаченої ст. 288 ПКУ, є суб’єкти господарювання та фізособи-громадяни, які уклали з органом місцевого самоврядування договір оренди земельної ділянки державної та комунальної власності.

Тим часом, якщо орендують землю приватної власності, то орендар (юрособа чи фізособа) лише сплачує орендодавцю суму, зазначену в договорі оренди, і не подає декларацію з плати за землю.

Водночас якщо особа набула право користування земельною ділянкою на підставі договору, права й обов’язки сторін за яким є відмінними від договору оренди (скажімо, договору емфітевзису, сервітуту, суперфіцію), то не виникає обов’язку зі складання й подання декларації з плати за землю (ІПК ДФСУ від 13.12.2017 р. № 2972/6/99-99-12-02-03-15/ІПК, а також роз’яснення з категорії 112.01 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.tax.gov.ua)).