Святкування корпоративного Нового року — це чудовий привід зібратися з колегами в неформальній обстановці. Це — час пригадати всі досягнення минулого року та залишити позаду всі труднощі. А ось для бухгалтера — це ще й додаткова робота. Адже потрібно правильно відобразити в обліку витрати на проведення такого корпоративу.
Тож, як документально це оформити, на яких рахунках бухобліку відображати та чи є право на податковий кредит?

Існує декілька варіантів оформлення корпоративу. Усе залежить від мети його проведення, тобто як ви його документально подасте: лише відпочинок, підбиття підсумків року, зустріч із партнерами чи все-таки святкування переслідує рекламні цілі. Своєю чергою, від спрямованості й, відповідно, документального оформлення залежать і особливості відображення такого заходу в обліку. У кожному варіанті не обійшлося без нюансів і підводних каменів.

Про те, якими документами правильно оформити новорічний корпоратив у різних ситуаціях, див. у статті «Корпоративні заходи: які документи знадобляться». Ми ж ознайомимося саме з особливостями обліку та розглянемо кожен варіант окремо.

Зверніть увагу

Наразі мовитиметься про облік й оподаткування таких витрат, як оренда залу, перевезення працівників до місця святкування, феєрверки, послуги event-агенств (розважальна програма) тощо.

Про обліково-податкові тонкощі інших витрат див. у статті «Новорічний декор офісу: бухоблік та оподаткування» газети № 239/2017.

ВАРІАНТ 1. Новорічний корпоратив як святкування Нового року

Податок на прибуток

Нині базу з податку на прибуток визначають виходячи з бухгалтерського фінрезультату до оподаткування, відкоригованого на різниці, передбачені ПКУ. Без різниць (окрім збитків минулих років) можуть визначати базу платники, що за останній рік мали бухгалтерський дохід не більш ніж 20 млн грн (пп. 134.1.1 ПКУ).

Обравши такий варіант (про вибір зазначають у декларації), вони не використовуватимуть коригування, допоки дохід не перевищить 20 млн грн.

Водночас загальновідомо, що в бухгалтерському обліку у витратах ураховують усі (і ті, що не пов’язані з господарською діяльністю, і ті, що пов’язані). Тобто на бухгалтерський фінрезультат впливають усі витрати, незалежно від їх зв’язку з господарською діяльністю. Таке саме посилання на порядок ведення бухобліку роблять і податківці у консультації в підкатегорії 102.13 системи «ЗІР».